Kalendarzyk niemałżeński na cały rok

Styczeń. Noworoczna miażdżyca. Epidemia otyłości dotyka już dziesięcioletnie dzieci. Wuefiści biją na alarm: co drugi uczeń nie może zrobić stania na rękach czy nogach. 

Luty. Wybuchowy luty! Wadliwe instalacje gazowe przyczyną śmierci Polaków. Co druga instalacja niekonserwowana od czasu porozumień sierpniowych.

Marzec. Epidemia raka piersi nie odpuszcza. Zachorowalność na nowotwory złośliwe piersi wzrosła, a kobietom oferuje się zdalne badanie.

Kwiecień. Maj. Plaga komarów roznosi koronawirusa i ulotki gender na obozie harcerskim w Borach Tucholskich.

Lipiec. Borelioza, cicha epidemia. Kleszcze atakują. Są nowe, lepsze odmiany z Niemiec.

Sierpień. W pożarach lasów giną już nie tylko kangury. Susza zbiera żniwa nad Biebrzą. Wysechł Basen Szuwarek w stolicy. Poziom opada.

Wrzesień. Analfabetyzm zapukał do szkół. Po co darmowe bilety miesięczne na komunikację dla uczniów, jeśli wróciła zdalna nauka? Rodzice zostają w domach robić lekcje, już nie tylko chińskie dzieci zmuszone do pracy w korporacjach.

Październik. Ruszyła druga fala pandemii Covid-19, a pierwsza dopiero przybiera na sile. Państwo Szumowskie uspokaja – myjmy obie ręce, a nawet owoce i warzywa.

Listopad. Tegoroczna Akcja Znicz rekordowa. Najstarszy posterunkowy na świecie wydał komunikat: „Rodzina na hulajnogach staranowała rodzinę na rowerach. Strażacy interweniowali”.

Grudzień. Główny kardiolog Górnego Śląska alarmuje: cząsteczki smogu przenoszą Covid-19. Jeśli Twój sąsiad pali węglem i kaloszami – nie zwlekaj. Wprowadź się do niego.