Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Jakoś to nie będzie! Blog Agaty Passent - Kolejna witryna oparta na WordPressie Jakoś to nie będzie! Blog Agaty Passent - Kolejna witryna oparta na WordPressie Jakoś to nie będzie! Blog Agaty Passent - Kolejna witryna oparta na WordPressie

14.03.2018
środa

Wielka biała Beata

14 marca 2018, środa,

Charyzmatyczna, szykowna, żelazna, oddana Polsce, którą zastała jako kupę kamieni, a oddała technologiczną potęgą i prorodzinnym rajem – zebraliśmy się tutaj, by opłakiwać tragiczny los naszej drogiej wicepremier Beaty Szydło. Ta cudowna córa Brzeszczy będzie na wieki wieków zapamiętana jako wielka Boba Budowczyni silnej Polski w słabnącej, konającej, zatrutej Europie. Nie lękała się zakasać rękawów i pod samodzielnie ukutym hasłem „Damy radę” zabrać się do realizacji planu ośmioletniego.

Była naszą jutrzenką wolności, na której widok węgiel kamienny sam się wydobywał, zdrajcy ojczyzny dobrowolnie oddawali swoje paszporty, zaś księża padali na kolana, by swymi wargami muskać jej zgrabne jak u pensjonarki łydki, przekazując znak pokoju.

Niestety podobnie jak mordercze kartony ustawione na jezdni przerwały dzieło serialowej Hanki Mostowiak z „M jak miłość”, tak i wielka Beata została wykolejona przez wrogi pojazd opancerzony marki seicento. Ta niby drobna kolizja, która – jak wszyscy wiemy – nieprzypadkowo miała miejsce nieopodal niemieckiego obozu śmierci, w którym Niemcy zgotowali milionom Polaków ten los, złamała panowanie naszej wicepremier. Bohaterska Beato, niewysłowiona jest tęsknota nasza za Tobą, o, jak bardzo krzepił nasze białe serca Twój biały głos.

Trauma powypadkowa i towarzyszący jej stres pourazowy to cierpienie niepojęte, a strat psychicznych nie zadośćuczyni satysfakcja z wtrącenia do lochów okrutnego kierowcy seicento czy rychła naprawa Twojego ukochanego audi szydłomobile. Nie ma takiej nagrody, która odpowiadałaby Twoim osiągnięciom na arenie Śląska i jakże oddalonej od nas Brukseli. Polska noblistka Wisława Szymborska też ma swoją nagrodę – wielkie umysły myślą podobnie.

Pogrążeni w czarnej rozpaczy czujemy się bez Twojego przywództwa niczym odpad górniczy i z pokorą przyjmujemy Twoje milczenie i całkowite wycofanie się z życia publicznego. Gdy wyzdrowiejesz, znów objawisz się nam wśród reflektorów narodowej telewizji, skiniesz ku nam swoją teczką pełną reformatorskich białych polskich myśli i wytłumaczysz, czym zasłużyli sobie ministrowie na przyznane im nagrody. A teraz chwyćmy się wszyscy za ręce i utwórzmy wielki biały łańcuch ku pokrzepieniu wicepremier, ale przecież wciąż premier, Beaty Szydło.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 7

Dodaj komentarz »
 1. Pani Agato.czepiam się tego łańcucha .Dziękuję.

 2. Ubawiłem się bardzo.
  Już chwytam się za ręce i tworzę krąg i tańczę do melodii:
  „A na imię miała właśnie … „

 3. Bardzo ciekawy jestem jak wyglądało śledztwo w sprawie wypadku ubogaconej broszkami Beaty. Podejrzewam, że wielka biała Beata kazała wyłączyć sygnalizację dźwiękową, hałas syren nawet w dobrze wyciszonej rządowej limuzynie sprawiał dyskomfort. Stąd ten taniec prokuratury: próba wskazania kierowcy Seicento jako winnego, podważanie zeznań świadków i rozwiązanie BOR. Borowiki prawdopodobnie zeznawali po rozwiązaniu BOR a przed weryfikacją do nowej służby, nikt nie chce stracić pracy.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Kiedyś szaty tytuły ,czyny ,powiedzenia dawały rządżącym Wielkość.Dziś media i broszki.Nie ma broszki w mediach ,nie ma człowieka ,który utytłany gadaniem od rzeczy ,leży na dnie historii.I gdyby tak cos od siebie w mowach ,gdyby tak bez krzyku i powtarzania -8 lat rządów PO-to te powiedzenie historyczne,-nie byłoby tego dna.Ale po tym co robi następca ,zatęsknię za byłą wójtową.

 6. …..pośpiesznie dołączam się do tego korowodu z nadzieją że charyzmatyczna Matka Narodu przywróci mój spokojny sen……sen o Polsce oczywiście!

 7. Co rychlej gnam aby przyłączyć się do tego korowodu!
  Co by Matka Narodu przywróciła mi spokojny sen…o Polsce oczywiście…nie o łydkach, żeby było jasne….