Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Jakoś to nie będzie! Blog Agaty Passent - Kolejna witryna oparta na WordPressie Jakoś to nie będzie! Blog Agaty Passent - Kolejna witryna oparta na WordPressie Jakoś to nie będzie! Blog Agaty Passent - Kolejna witryna oparta na WordPressie
Szkoła

21.08.2018
wtorek

300 plus ponton

21 sierpnia 2018, wtorek,

Złożyłam wniosek na obiecane przez rząd 300 zł wyprawki szkolnej, mimo iż uważam, że te pieniądze po prostu nam się nie należały. Lubię myśl, że rząd rozdziela pieniądze publiczne, bo też wolę gotówkę niż wędkę – to hasło z wędką nigdy do mnie nie trafiało i na ten haczyk nigdy nie dałam się złowić.

300 zł na wyprawkę jest gestem przypominającym mi dzień, w którym upadł mur berliński. Tzn. sam wszak nie upadł, tylko liderzy Solidarności z Jarosławem Kaczyńskim na czele własnoręcznie go przewrócili. Zachodni Niemcy podjeżdżali ciężarówkami, z których rzucali czekoladami i bananami w stronę obywateli NRD. Taka wspaniałomyślność jednorazowa. Nie wiem, czy gest dobrego pana jest w stanie przykryć nieudolne zarządzanie spółkami skarbu państwa i wielkie premie dla rządu, ale fakt jest taki, że dostaniemy jednorazowe kieszonkowe, którego nie planowaliśmy w domowym budżecie jesiennym.

Podręczniki i zeszyty ćwiczeń przygotowała ministra darmowe (tak czy nie?). W Warszawie komunikacja miejska dla uczniów jest bezpłatna. Ekierka, cyrkiel i para pepegów na wuef aż tak drogie nie są.

Zastawiam się zatem, co Wy, ludzie w podobnej sytuacji do mojej, macie zamiar z tymi trzema stówkami zrobić. Może wpłacić je na jakiś fundusz szkolny, który przeznaczy je na zakup maseczek antysmogowych dla dzieci na semestr zimowy? Może wpłacić je na ośrodek wczesnej rehabilitacji Monar, żeby przeprowadzili lekcję o dopalaczach, lekomanii, uzależnieniach i tym, że piwo to też alkohol? W programie ministry Zalewskiej ani mru-mru o automatach z prezerwatywami w liceach. A przecież hormony buzują i samymi wyklętymi oraz pogadankami z katechetą o złym dotyku księży młodzież nie żyje. Znakomicie działa grupa edukatorów seksualnych Ponton. Można darowiznę na nich wpłacić – może uchronią nasze dzieci przed nerwicami seksualnymi czy nastoletnią ciążą?

Od lat obserwuję szkoły i widzę, że to jednak matki są aktywniejsze podczas wywiadówek czy przy odrabianiu lekcji z dziećmi bądź za dzieci. Niektóre są tak wojownicze, że jako nauczyciel czy trenerka sportowa chodziłabym uzbrojona przynajmniej w cierpliwość, jeśli nie kamizelkę kuloodporną. Matki zaangażowane w walkę o lepsze szkoły warto doceniać szczególnie, gdy jest się złą matką, która nie była na żadnej wywiadówce, bo egoistyczna krowa woli w tym czasie skupić się na swojej pracy (to ja). Co sądzicie o działaniach Doroty Łobody, która na co dzień patrzy na ręce pracowników Ministerstwa Edukacji i próbuje zminimalizować koszty psychiczne deformy (kto ma dzieci w siódmej klasie, ten wie, o co chodzi). Założyła fundację, można poczytać tu, i poświęca się sprawie, podczas gdy ja nie robię nic prócz załamywania rąk przy wysłuchiwaniu umordowanych dzieci i rodziców.

Macie inne pomysły – czekam. Teraz, gdy władza wspiera wielką białą fundację narodową i ciężką tacę (to już chyba taczka) ojca dyrektora, wszelkie organizacje NGO potrzebują od nas więcej niż 500 czy 300+.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 4

Dodaj komentarz »
  1. Rozdawnictwo osiągnie apogeum jak zaczną rozdawać + 447 , czyli realizować ustawę #447 , jaką krajowi Polin zafundował najbliższy sojusznik prezesa i jego politycznej kamaryli.

  2. Ale ma Pani dylemat ,Pani Agato ! Rzeczywiscie ! Twardy orzech do zgryzienia, hahahahaha! Proponuje te 300 zl przeznaczyc ,na lekarstwa dla rencistow. I emerytow polskich ,ktorzy ledwo zipia finansowo,a ktorych pelno wookol Pani miejsca zamieszkania. Widocznie Pani sytuacja finansowa jest excellent ! bo przeciez razem z tatusiem pracujecie dla tej samej Redakcji biorac. Niezla kase ! A dodadtkowo nie rozumiem myslenia Pani I podobnych osob ,wrogo nastawionym do PiS ale Chetnie wyciagajacy, lapke po darmowe pieniadze, hahahahaha! W mysl powiedzenia ,,pecunia non olet ! Mozna Ja brac Nawet od samego diabla ,, hehehehehehehehe! Na koniec jeszcze kilka podpowiedzi na co wydac 300 zl ,, 1.w Polsce jest okolo kilka tysiecy ludzi bezdomnych,samotnych ,opuszconych , beda wdzieczni za pomoc ! 2. Sa zbiorki na operacje dzieci ciezko chorych ktore musza byc leczone zagranica za gotowke ,prosze pospieszyc z Pomoca ! 3: zapytac wookol,siebie o schorowanych emerytow nie majacych pieniedzy na wykup lekarstw ,jest ich wookol pelno ! Zaplac imAgato za lekarstwa !

  3. Podręczniki do 2 klasy LO nie są darmowe.
    komunikacja publiczna dla ucznia 2 klasy LO też nie jest darmowa
    I jeśli to jest pierwsze dziecko, nie ma 500+

  4. Pani Redaktor obawiam się, że 300+ raczej zostanie przekazane na Ordo Iuris, Fundacje „Życie i Rodzina” lub inny „zbożny” cel. Proszę nie zapominać o kosztach utrzymania Bentleya.. I tyle w temacie. Pozdrawiam serdecznie!