Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Jakoś to nie będzie! Blog Agaty Passent - Kolejna witryna oparta na WordPressie Jakoś to nie będzie! Blog Agaty Passent - Kolejna witryna oparta na WordPressie Jakoś to nie będzie! Blog Agaty Passent - Kolejna witryna oparta na WordPressie

20.07.2017
czwartek

500 plus dla LGBT już niebawem

20 lipca 2017, czwartek,

Gdy w roku 2033 opozycja dojdzie do władzy i zacznie ustawiać kupę kamieni po swojemu, to mam nadzieję, że 500 plus będzie wypłacane również gejom i lesbijkom. Jak na razie pary homoseksualne mają kłopoty z dzietnością, ale życie i GUS nie znoszą próżni. Wtedy Salomon z próżnego naleje.

Środowisko LGBT jest cierpliwe i doczeka się momentu, gdy używane wózki spacerówki zamienią na nowe albo pojadą całą rodziną do Władysławowa na mrożoną flądrę. Wiadomo, że ten zastrzyk gotówki nie jest przecież dla dzieci – gdyby był, otrzymywałyby go również niedojadające jedynaki. Jedynaki, wierzcie mi, potrzebują naszej opieki najszczególniej. Apatyczne, przygnębione, od niemowlęctwa bawiące się pogryzionym nerwicowo ołówkiem, podtrzymujące ścianę na dyskotece introwertyczne niedojdy — wiem, co mówię, bo mamusia siostrzyczki mi nie urodziła i nie miałam z kim się tłuc wałkiem do ciasta po głowie, nie miałam komu kasować kontentu na jego smartfonie. Polskie państwo jedynaków nie powinno karać za grzechy egoistycznych rodziców.

My, heteryczki, rodzimy coraz później, a powiadam Wam z doświadczenia, ciąża geriatryczna ma swoje minusy, więc siostry lesbijki i bracia geje będą musieli wziąć część obowiązków i przyjemności stanu błogosławionego na siebie. W 2033 r. dodatek 500 plus obejmie również singli, bo samotne rodzicielstwo, szczególnie gejowskie, jest jeszcze trudniejsze niż samotne macierzyństwo heteryczki, które to wysforowało się w Polsce na szczyt postawy godnej empatii. Samotna matka Polka to nasza ulubiona figura – supersiłaczka, która na stare lata może jeszcze na swoje barki przyjąć ojca cukrzyka, matkę z alzheimerem i depresyjnego psa wdowca po sąsiedzie, który po pijanemu zderzył się z pociągiem. Tzw. mopsy (miejskie ośrodki pomocy społecznej) wprowadzą nieco przestarzałą politykę armii amerykańskiej „don’t ask / don’t tell” i świadczenia będą wypłacane bez zaglądania do naszych sypialni.

Dlaczego mnie to cieszy? Chyba nie tylko z oczywistych samarytańskich pobudek typu wolność, równość i siosterstwo. Otóż krążą niczym nieuzasadnione plotki, że 500 plus wypycha ludzi z rynku pracy. I bardzo dobrze. Od lat moimi największymi konkurentami na rynku pracy są uzdolnieni pracowici geje, na których patrzę z admiracją i zawiścią. Z roku na rok młodnieją, przystojnieją, mądrzeją. Niech ich wypchnie całe to 500 plus. Gdy ja podcieram kupki dziatwie, marnuję wieczory na pracę z nocnikiem i tzw. trening czystości, a weekend tracę na wożenie synów na idiotyczne mecze czy zajęcia z muzyki, po nocach gotuję i zamrażam przecierane zupki, by dzieci nie jadły fastfudów — w tym czasie koledzy geje mają czas posiedzieć w biurze dłużej, wybrać się na weekendową konferencję w Pekinie, zapisać się na wieczorowe kursy leadership czy zajęcia z biznesowego chińskiego. Gdy ja niewyspana po nocnych karmieniach ziewam na kolegiach i ukrywam cellulit pociążowy, oni prężą wymodelowane na siłce kaloryfery i nucą muzykę z trailera do nowego Xavcia Dolana.

Jak równość, to równość. Wszystkie jajniki i plemniki na pokład – LGBT nie są zwolnieni.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 6

Dodaj komentarz »
 1. Dobra satyra, chociaż nie do końca zajarzyłem z czego.

 2. Co za ponure fantazje i wizje. Po mrokach PiS-u ma być jeszcze mroczniej i gorsza dzicz?

  To chyba ludzie jednak wybiorą mroki Kaczyzmu. Powiedzmy do 2060 roku.

 3. Do tego czasu w Polsce już nie będzie gejów ani lesbijek. Ani liberałów, lewicowców, centrowców, centroprawicowców, ekologów, zwolenników Kościoła otwartego, ginekologów i wielu innych…

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. SCiekawa opinia:) jednak nie zgodna z społecznym obyczajem.

 6. Śmiech przez łzy? To nie bedzie 2033!

 7. Czy to jakiś żart? Mieszkam za granicą od prawie 5 lat, czyli odkąd miałam szansę wyjechać (3 dni po maturze), przed tym mieszkałam za granicą, ale nigdy na stałe. Więc przez dłuższy czas szukam blogów/stron z czymś konkretnym o tym jak to jest w Polsce i opiniami itp, głównie ludzi z którymi w jakimś stopniu się zgadzam, lub odwrotnie bardzo nie zgadzam, żeby zobaczyć o co chodzi drugiej stronie. Myślałam, że ten blog będzie jednym z tych pierwszych. Ale, możliwe że coś mnie tu ominęło, czy to nie my (kobiety) decydujemy z naszymi partnerami żeby mieć dzieci? I zanim tak dużą decyzje podejmiemy (zakładając że nie jest to przypadek) robimy nasze rozeznanie? Typu mało snu, trzeba karmić, dużo pieniędzy trzeba wydać itp.?
  Nie zapominajmy, proszę, bo wiem jak łatwo jest to pominąć, a jako społeczeństwo na tym etapie nie jesteśmy (w większości narodów) o ilości złośliwości/dyskryminacji w stosunku do osób homoseksualnych. No może i kolega gej wygląda lepiej i lepiej! no super dla niego! Jest spora szansa że odkąd „wyszedł z szafy” nie rozmawiał z większością swojej rodziny. Albo że nie każde biuro go zatrudni. Więc może zamiast wspominać jak super mają sie geje i lesbijki (o zapomniałam o tym o ile więcej papierkowej roboty maja, wydatków, a nawet uprzedzeń jak odbierają SWOJE dzieci ze szkoły). Ogólnie żart i nawet jeżeli tekst miał być „przyszłościowy” to pominął wiele problemów z którymi homoseksualiści ( i nie tylko) zmagają się na codzień.